Mramorový dort

7 vajec, 280 g práškového cukru, 15 g droždí, 2 lžíce mléka, 140 g hrubé mouky, 20 g práškového cukru do sněhu, 70 g ořechů, 30 g čokolády

Žloutky, cukr a v mléce rozpuštěné droždí mícháme 20 minut. Z bílků ušleháme tuhý sníh, zašleháme do něj 20 g práškového cukru a opatrně přimícháme i s moukou k vymíchaným žloutkům. Připravené těsto rozdělíme na dva díly. Do jednoho dílu přidáme mleté ořechy, strouhanou čokoládu a promícháme. Dortovou formu vymastíme, vysypeme moukou a lžíci do ní dáváme střídavě těsto. Jednou dáme světlé těsto, podruhé tmavé těsto a tak pokračujeme, až dáme všechno těsto do formy. Potom je dáme do vyhřáté trouby a pomalu upečeme při mírném ohni. Upečený a vychladlý dort rozřízneme a naplníme dvojí nádivkou. Spodní díl rozříznutého dortu potřeme tmavou nádivkou a na ni rozetřeme světlou nádivku. Přiložíme druhý díl dortu, povrch a boky potřeme kakaovou polevou (str. 101) a dort libovolně ozdobíme.

Nádivka
2 dl mléka, 20 g hrubé mouky, 120 g másla, 120 g práškového cukru, 30 g ořechů, 10 g kakaa
V mléce rozmícháme mouku a uvaříme hustou kaši. Máslo a cukr mícháme do pěny, přidáme vychladlou kaši a ještě dobře promícháme. Nádivku rozdělíme na dva díly. Do jednoho dílu přidáme mleté ořechy, kakao a zamícháme.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

31 − = 27